ОГЛАСИ

КУП: Академија Пандев победник во пионерска конкуренција

Спорт | Охрид | 16.05.2018 21:54Посети : 448

Екипата на Академија Пандев го освои трофејот во Купот на Македонија во пионерска конкуренција, откако во финалето во Охрид со минимални 1-0 го совлада Вардар.Моментот на одлука за победникот падна во финишот од натпреварот, кога фудбалерите на Академија Пандев погодија по една добро одработена тимска акција.

Во конкуренција на помлади пионери триумфираше Шкендија која после изведувањето на пенали го совлада Работнички.

Финалните натпревари во Купот ќе завршат утре со мечевите од петлињата и помалите петлиња.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833