ОГЛАСИ

Концерт на Гелебешеви во Охрид

Култура | Охрид | 04.06.2009 09:01Посети : 3616

Во рамки на фестивалот ”ОХРИД ТЕ САКАМ“ денеска концерт ќе одржи пијано дуото Гелебешеви.

Ќе ги изведат најпознатите унгарски танци од  германскиот композитор, пијанист и диригент Јоханес Брамс, Валс од Маскарадата од Арам Хачатурјан и 6 пиеси од Сергеј Рахмањинов.

Концертот ќе се одржи во големата сала на Општина Охрид со почеток во 19:00 часот.

Ohridnews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833