ОГЛАСИ

„Црна птица“ во Центарот за култура

Култура | Охрид | 05.06.2009 00:03Посети : 2560

Во Националната установа Центар за култура ,,Григор Прличев” - Охрид вечерва гостува “Театарски Центар Видело” од Скопје со претставата “ЦРНА ПТИЦА” во режија на Бојан Трифуноски. Главните улоги ги играат Диме Илиев и Милиана Ленак.

Претставата ќе се прикажува во два термини, od19:30 часот и 21:30 часот.
 
Цената на влезниците е 150 денари.

Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833