ОГЛАСИ

Н.П Галичица уреди две познати излетнички места

Вести | Охрид | 01.01.1970 01:00Посети : 1870

Националниот парк Галичица викендов ги промовираше пикник локалитетот „Корита“ и видиковецот „Коритски рид“.

Охриѓани, туристите и љубителоте на природата сега ќе можат да се рекреираат и да ужуваат во убавините на планинската убавица Галичица на уредени  излетнички места, кои ќе бидат уште еден адут во туристичката понуда на Националниот парк.

Промоцијата на пикник локалитетите се случува пред почетокот на туристичката сезона, кога вообичаено е најголем и бројот на посетителите во националниот парк.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833