ОГЛАСИ

Вработените од Здравствен дом ќе си ги добијат платите пред празниците

Вести | Охрид | 30.12.2010 13:23Посети : 1497

Вработените од Здравствен дом ќе ја добијат ноемвриската плата пред новогодишните празници.

Ова за OhridNews го изјави директорот, Митко Дабески. Тој не ги откри причините поради кои на вработените сеуште не им е исплатена ноемвриската плата, но информира дека на сметката на Здравствен дом од страна на Министерството за здравство парите веќе се префрлени, па така во текот на денот вработените ќе ги добијат своите ноемвриски плати.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1404 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833