ОГЛАСИ

Новогодишни подароци од градоначалникот Петрески

Вести | Охрид | 30.12.2010 15:00Посети : 1702

Градоначалникот Александар Петрески, на децата од здружението заболени од церебрална парализа и на лицата со интелектуална попреченост од Републичкиот Центар – Порака, ќе им врачи пригодни новогодишни подароци. Оваа традиционална средба со оваа категорија на граѓани, ќе се одржи попладнево во 17 часот и 30 минути во НУЦК “Григор Прличев“.

Во соработка со Центарот за социјални грижи и општинската организација на Црвен Крст, утре, локалната самоуправа ќе додели над 200 социјални пакети за најзагрозените семејства од општинава. Предновогодишните пакети, ќе ги доделува градоначалникот Александар Петрески на два пункта во градов. Едниот е кај ДОН маркет на улица “7 Ноември“, со почеток во 9 часот и 30 минути, а другиот на спортското игралише од Средното Економско Училиште, каде акцијата ќе започне во 10 часот.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833