ОГЛАСИ

Без премногу еуфорија Охрид ги одбројува последните часови од 2010-та

Вести | Охрид | 31.12.2010 02:36Посети : 2241

Освен прекрасно украсениот центар, ништо друго не го навестува доаѓањето на Новата година во Охрид. Годинава изостана предновогодишна еуфорија, а нема поголема раздвиженост ниту во чаршијата. Празничната атмосфера  се очекува да кулминира денеска. Поголемиот дел од угостителските објекти во градот ги имаат продадено капацитетите, а исполнетоста на хотелите се движи над 60 проценти. Најголем дел се домашни и гости од соседството, а нивниот број се очекува да се зголеми денеска, кога и официјално завршува последниот работен ден оваа година.
Без премногу еуфорија Охрид ги одбројува последните часови од 2010-таOhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833