ОГЛАСИ

Донација за Детското одделение при општата болница

Вести | Охрид | 31.12.2010 08:00Посети : 1785

Успешната реализација на овогодинешната хуманитарна, спортско-рекреативна акција “За посреќно детство” ќе биде крунисана со донација на кревети од страна на Црвен крст Охрид, на Детското одделение при Општата болница Охрид, кои се набавени од средствата собрани со продажбата на учесничките броеви и учество на младите во оваа акција.

Во рамки на проектот, младите ликовни уметници, но и оние кои се чувствуваат талентирани за цртање, ќе можат да ги покажат своите вештини на отворената јавна работилница под мотото “Младите ликовни уметници цртаат за Детското одделение при Општа болница Охрид”, која ќе се одржи денеска на Градскиот плоштад “Св.Климент Охридски” со почеток 12:00 ч. На посебно поставените штафелаи, нашите сограѓани ќе можат да ја покажат својата ликовна креативност и со цртање да придонесат во боите на нивните дела да уживаат и се радуваат децата кои се лекуваат на Детското одделение.

Работилницата ќе ја водат младите уметници Славчо и Анастасија Баче, а реализацијата на истата ја помогна продавницата “Суна”.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833