ОГЛАСИ

Директор на јавно претпријатие се самоповредил со пиштол

Вести | Охрид | 31.12.2010 11:30Посети : 5275

Нешто по полноќ, во еден од познатите ресторани во центарот на градот дошло до нарушување на јавниот ред и мир при што физички бил нападнат директор на едно од охридските јавни претпријатија.

Инцидентот бил пријавен во охридската полиција каде на информативен  разговор биле повикани учесниците во нарушувањето на јавниот ред и мир. По излегување од полициската станица, дошло до самоиспукување на пиштолот кој директорот на јавното претпријатие легално го поседувал со дозвола и истиот го имал пријавено во полиција. Испуканиот куршум завршил во плочникот од каде се одбил и му нанесол гребнатина на ногата.

Случајот го потврдуваат од охридската општа болница каде ноќеска било примено лице со прострелна рана  во задникот. По извршената интревенција лицето било пуштено на домашно лекување. Во болница бил примен и вториот учесник во тепачката кој бил задржан на понатамошно лекување.

Од СВР Охрид работат на расчистување на случајот.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833