ОГЛАСИ

Сообраќајот се одвива по чисти и суви коловози

Вести | Македонија | 01.01.2011 13:07Посети : 1493

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива тековно, без забрани по претежно суви и чисти коловози во пониските делови, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Местимична влажност се бележи на планинските превои, повисоките и осојничавите места, каде поради ниските температури има појава на голомразица. На возачите им препорачуваме внимателно управување со возилата и прилагодување на брзината на движење. Крајна внимателност и одржување на потребното растојание помеѓу возилата се препорачува низ клисурите и планинските превои каде е почеста појавата на поситни одрони. Ова посебно се однесува за патните правци Катланово - Велес, Демир Капија - Удово, Маврово - Дебар и Дебар - Струга. Интензитетот на сообраќај е умерен на патните правци надвор од градските средини.

OhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833