ОГЛАСИ

Видео: Охрид ја дочека Новата година со прекрасен огномет

Вести | Охрид | 01.01.2011 14:25Посети : 4348

Околу шест илјади луѓе на градскиот плоштад во Охрид ја дочекаа Новата година.  Атмосферата на студеното време овојпат ја загреаа хрвтската пејачка Антонија Шола, нашиот Александар Белов во придружба на „Ар-Ен –Си Бенд“ и охриѓаните „Но Фан“. Расположението кулминираше на полноќ со прекрасен огномет над Охрид.Новата година на охриѓани и гостите им ја честита градоначалникот Aлександар Петрески кој им посака многу здравје, среќа и успех во 2011 година.

- Измина една многу тешка година, се надевам и убеден сум дека 2011 година ќе биде многу поуспешна. Сакам охриѓани да почувствуваат дека живеат во најубавиот град на светот, а ние ќе работиме да ги реализираме нашите приоритети во 2011 година, истакна градоначалникот Петрески.

OhrridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833