ОГЛАСИ

Антонија Шола: Охрид е прекрасен и во лето и во зима

Вести | Охрид | 02.01.2011 00:07Посети : 3524

За одличната новогодишна забава на плоштадот во Охрид се погрижија локалните „Но Фан“, Александар Белов и „Ар Ен Си Бенд“ и хрвтаската пејачка Антонија Шола. Таа не го криеше задоволството од настапот во Охрид, кој, како што рече е прекрасен и во зима.

- Прв пат настапувам за Нова година во Охрид кој е прекрасен и во лето и во зима. Пред се сакам на сите да им посакам добро здравје, а се друго ќе си дојде! – изјави за OhridNews, Антонија Шола. Нејзиниот и настапот на другите естрадни уметници на плоштадот во Охрид го проследија околу 6000 посетители.


Антонија Шола: Охрид е прекрасен и во лето и во зима

OhridNews© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833