ОГЛАСИ

Весело новогодишно расположение во Охрид

Вести | Охрид | 02.01.2011 00:06Посети : 5425

Во добро расположение и весела  атмосфера охриѓани и гостите на ривиерата  ги слават новогодишните празници. Во угостителските објекти и хотелите се слави до раните утрински часови со жива музика и празнична програма за сите вкусови. Така беше и во кафе пабот „Кастело“, каде за новогодишниот штимунг се задолжени момците од бендот „Деспина“. Охриѓаните „Камелеон“ пак атмосферата ја подгреаjа во кабаре „Дак“, а забавно беше и во останатите угостителски објекти на ривиерата.
 Весело новогодишно расположение во Охрид© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833