ОГЛАСИ

Додека едни славеа други се грижеа за нив

Вести | Охрид | 02.01.2011 00:05Посети : 2831

Околу 6000 луѓе ја прославија Новата година на плоштадот во Охрид, а повеќе илјади гости се веселеа во кафетериите, дискотеките, рестораните и хотелите. За нивната безбедност се грижеа полицијата, приватните обезбедувања, дежурните лекарски екипи во здравствените установи, пожарникарите…Така беше и на градскиот плоштад. Полициско и возило на Брзата помош беа подготвени за интервенција, но за среќа ништо драстично не се случи.


Додека едни славеа други се грижеа за нив

OhridNews
фото: Бено

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833