ОГЛАСИ

Парични казни за двајца вработени во Полициската станица- Струга

Вести | Охрид | 02.01.2011 14:00Посети : 2465

На Б.В. полициски службеник во Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај Струга,изречена му е парична казна во износ од 15% од месечната плата во траење од два месеци затоа што не превзел мерки против лице кое носело оружје на недозволено место.

Додека пак на К.З. раководител на смена во Полициска станица од општа надлежност Струга, изречена му е парична казна во износ од 15% од месечната плата во траење од три месеци затоа што не издал наредба да се преземат мерки против лице кое носело оружје на недозволено место.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833