ОГЛАСИ

Без царина за производи увезени од ЕУ

Вести | Македонија | 02.01.2011 16:12Посети : 3199

Стапи на сила потполната либерализација на македонскиот пазар за производи увезени од ЕУ, јавува „Макфакс“.

За автомобилите, индустриските производи, техника и нафтени деривати нема да се плаќа царина за увоз.

Тука спаѓаат минерали, руди, метали, производи од метали, облека, машини и опрема, мебел, автомобили, козметички производи, детергенти и други производи што не се наменети за исхрана.

OhridNews
извор: „Макфакс“


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1235 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833