ОГЛАСИ

Македонските граѓани на СМС пораки за нoва година потрошиле 1 милион евра

Вести | Македонија | 03.01.2011 00:07Посети : 1990

Еден милион евра потрошиле граѓаните на Македонија за испраќање на СМС пораки со честитки за Новата година.

Трите мобилни оператоти во земјава, вчера ги објавија информациите за испратените и примени СМС пораки. Т-мобиле излезе со информација дека за новогодишната ноќ биле испратени над 6 милиони СМС пораки, ОНЕ оперира со бројка од над 4 милиони, ВИП со околу 2,5 милиони СМС пораки.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1407 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833