ОГЛАСИ

Општината не работи до 10-ти јануари, дежурни служби ќе ги опслужуват граѓаните

Вести | Охрид | 03.01.2011 12:20Посети : 1431

Општина Охрид и годинава ги спои новогодипните и божикните празници. Продолжениот зимски одмор за администрацијата во локалната самоуправа ќе трае до 10-ти јануари.

Од Одделението за односи со јавност при Локалната самоуправа информираат дека  на 3, 4 и 5 јануари 2011 година ќе биде отворена приемна канцеларија на Општина Охрид за граѓаните која ќе работи во периодот од  од 9 до 15 часот. Во приемната канцеларија има претставници на сите сектори на локалната администрација и секој заинтересиран доколку има потреба може да се информира или да поднесе документи  кои се врзани со определен рок, посочуваат од Општината.

Останатиот дел на вработените од Локалната самоуправа не се на работа и трите дена со кои се поврзаа новогодишните и бижиќните празници ќе им се сметаат како искористени денови од годишниот одмор.На вакво решение локалната самоуправа се одлучи поради фактот што најголемиот дел од фирмите ги споија празниците, а за  граѓаните кои имаат постапки поврзани со рокови е отворена приемната канцеларија што се наоѓа на влезот во општинската зграда, објаснуваат од Одделението за односи со јавност на општина Охрид.


Во зградата на општината се сместени катастарот и подрачни единици на повеќе министарства и државни институции кои работат според утврденото работно време од 08.30 часот до 16.30.

OhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833