ОГЛАСИ

Во Струга се собраа министрите од ДУИ

Вести | Охрид | 04.01.2011 16:30Посети : 1704

По подолго време во Струга се организира трибина со граѓаните на која присуствуваа владините министри од ДУИ, предводени од лидерот Али Ахмети.

Нивни домаќин беше градоначалникот на општина Струга Рамиз Мерко.

Во обраќањето на трибината лидерот на ДУИ, Али Ахмети, ја промовираше идејата за меѓународна асистенција во решавање на грчко-македонскиот спор за името. Според него решение за наметнатиот спор со името треба да се бара низ преговори во кои ќе се вклучат САД.
Ахмети бара меѓународна помош во спорот за името

OhridNews© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833