ОГЛАСИ

Мајка и ќерка пронајдени мртви во стан

Вести | Македонија | 04.01.2011 12:50Посети : 2925

Мајка и ќерка вчера биле пронајдени мртви во стан во населбата „Карпош“ во Скопје, соопшти МВР.

Случајот во полицијата го пријавил сосед кој  забележал дека се шири непријатна миризба од станот на Анка А.(1940). Во присуство на членови од куќниот совет, полициски службеници насилно ја отвориле влезната врата и ги забележале безживотните тела на Анка и нејзината ќерка Снежана Ч.(1966).

Увид на лице место извршиле дежурен истражен судија, јавен обвинител и екипа на крим техника. Телата на починатите се предадени на Институтот за судска медицина и криминалистика  за обдукција, а полицијата работи на расветлување на случајот.

OhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833