ОГЛАСИ

Продаден објектот во кој е сместена ОО на СДСМ

Вести | Охрид | 11.01.2011 14:11Посети : 4121

Објектот во кој е сместена општинската организација на СДСМ по пат на денационализација вратена им е на некогашните сопственици кои ја продале куќата на позната градежна компанија од Охрид. 

OhridNews неофицијално дознава дека вчера е извршено примопредавање на објектот во присуство на претставник на партијата, правен застапник на новите сопственици и претставници на надлежните институции.Тоа значи дека општинската СДСМ наскоро ќе треба да најде нови простории во кои ќе ги обавува своите тековни активности. Претседателот на ОО на СДСМ Науме Јованоски за OhridNews ја потвдри информацијата дека куќата им е вратена на некогашните сопственици, но изјави дека досега немаат добиено информација дека ќе треба да се селат од објектот.

Додека не добиеме официјална информација дека треба да се селиме, остануваме во истите простории, вели Јованоски.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833