ОГЛАСИ

Преполовен откупот на земјоделски производи

Вести | Македонија | 12.01.2011 00:04Посети : 1737

Според податоците на Државниот завод за статистика, вредноста на вкупниот откуп на земјоделски производи во ноември 2010 година изнесува 696 376 илјади денари и во споредба со ноември 2009 година е намалена за 46.9%.

Вредноста на откупените земјоделски производи од индивидуалните земјоделски производители е намалена за 67.2%, а продажбата од сопственото производство на претпријатијата е намалена за 10.4%.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833