ОГЛАСИ

Курајчки карневал по 13-ти пат

Вести | Охрид | 13.01.2011 07:57Посети : 2043

Со палење на василичарскиот оган на сред село, попладнево ќе започне 13-от Курајчки карневал.  Главното дефиле на маските ќе се одржи утре вечер во 20 часот.Организаторите најавуваат голема народна веселба, збогатена со огномет и томбола, која се очекува да ја проследат околу 3000 посетители.

На маскенбалот во Куратица ќе присуствуваат новинарски екипи од Србија кои во Охрид ќе престојуваат и за празникот Водици.

OhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833