ОГЛАСИ

„По свадба тапани“

Вести | Охрид | 13.01.2011 09:15Посети : 3082

Инспекциските служби на општина Струга и ЕВН Македонија вчера започна акција за отстранување нa нелегално поставенитe приклучоци во Струга.

Целта е, како што информираат од општина Струга, да се стави крај на самоволието на сопствениците на импровизираните угостителски објекти кои без дозвола се приклучуваат на електро мрежата.

Акцијата која според најавите ќе продолжи и во текот на денешниот ден, се случува 5 месеци после трагичниот настан на плажата Галеб, кога тројца угледни граѓани на Струга ги загубија животите од струен удар на нелегален летен шанк.

OhridNews© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833