ОГЛАСИ

Објавени три огласи за договор за јавна набавка

Вести | Охрид | 13.01.2011 11:00Посети : 1847

Огласот за изработка на Проекти за патишта и улици (со сообраќајно решение), за такси станици,автобуски станици, улична атмосферска канализација на територијата на Општина Охрид  кој се однесува на архитектонски услуги; инженерски услуги и интегрални инженерски услуги; услуги за просторно планирање и инженерски услуги за уредување на земјиштето; поврзани научни и технички советодавни услуги; услуги за технички испитувања и анализа е во тек.  Понудите треба да се достават најдоцна до 17.01.2011 година во 12:30 часот.

Вториот предмет на договор за јавна набавка се однесува на изведба на детски игралишта, а понудите треба да се достават најдоцна до 17.01.2011 година во 13:30 часот.

Објавен е и тендер и за набавка и вградување на градежен материјал со времетраење на договорот во период од 36 месеци. Понудите да се достават најдоцна до 23.02.2011 година во 13 часот.

Јавното отворање на понудите ќе се одржи на денот и во часот определен како краен рок за доставување на понудите.

Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833