ОГЛАСИ

Комуналец го расчистува пристаништето за Водици

Вести | Охрид | 13.01.2011 12:25Посети : 2481

Пред престојниот празник Водици, екипите на Ј.П."Охридски Комуналец" го расчистуваат просторот околу градското пристаниште. Со помош на специјалното возило "ИЦБ" се расчистува просторот од наносите од песок, муљ и друг вид отпад.Ј.П."Охридски Комуналец" и оваа година ќе земе активно учество во организацијата на оваа важна манифестација со чистење и украсување на пристаништето, ангажирање на пајак-возило и други активности поврзани со одржување на јавната чистота и јавното зеленило.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833