ОГЛАСИ

Охрид на Водици ќе стане Балканска престолнина на културниот туризам

Вести | Охрид | 15.01.2011 08:00Посети : 2886

На големиот верски празник Богојавление - Водици, Охрид и официјално ќе ја прими наградата  „Балканска престолнина на културниот туризам“.

Признанието на церемонијата што ќе се одржи во склоп на одбележувањето на празникот ќе им биде врачено на претставници на градот.

Престижното признание Охрид го доби на неодамна одржаниот Меѓународен саем за туризам во Нови Сад.

На доделување на наградата се очекува да присуствуваат претставници на Балканската асоција на хотелиерите, која беше иницијатор Охрид да го добие признаието „Балканска престолнина на културниот туризам“.

ОhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833