ОГЛАСИ

Градоначалникот Петрески хоспитализиран во Кардиолошкиот центар

Вести | Охрид | 16.01.2011 14:58Посети : 6590

Градоначалникот на општина Охрид, Александар Петрески, е хоспитализиран во Кардиолошкиот центар во Охрид. Тој во саботата, доцна вечерта бил примен со болки во градниот кош, по што му била извршена инвазивна коронарографија , при што било утврдено   затнување на мал крвен сад и му бил вграден стент. Според информациите од неговите најблиски соработници сега се чувствува добро.

Информацијата за OhridNews, ја потврдија официјални претставници на  Локалната самоуправа.

Првично беше соопштено дека поради нарушеното здравје градоначалникот Петрески извесен период нема да ги извршува работните обврски. Според последните,  непотврдени информации, можно е тој уште во понеделник да биде пуштен на домашно лекување.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833