ОГЛАСИ

ВМРО ДПМНЕ објави листа на партиски вработувања во Охрид

Вести | Охрид | 16.01.2011 15:30Посети : 3696

Владеачката ВМРО ДПМНЕ денеска продолжи да објавува листи на имиња на лица, за кои тврди дека се вработените според партиски клуч, во општините каде што на власт е СДСМ Притоа ВМРО ДПМНЕ објави листа од десетина вработени во јавната админситрација во Охрид, за кои истакнува дека се блиски роднини на партиски функционери на опозицијата, пренесува „Макфакс“.

 „Вака работи СДСМ и вака СДСМ го дели народот. Обичните граѓани не можат да дојдат до работно место, онаму каде СДСМ е на власт, изјави портпарлот на ВМРО ДПМНЕ  Александар Бичиклиски“.

 Тој обвини дека СДСМ го гледа само сопствениот интерес, а не интересот на државата и граѓаните и дека изјавата на Зоран Заев за партизацијата на администрацијата не била случајност.

„Кога СДСМ прави ваква груба партизација во општините каде сега се на власт, можете да замислите како би изгледала целокупната јавна администрација кога тие би ја имале одговорната да ја водат државата, рече Бичиклиски.

OhridNews
Извор: „Макфакс“           
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833