ОГЛАСИ

СДСМ: Во која друга држава шефот на тајната полиција е прв братучед на премиерот?

Вести | Охрид | 17.01.2011 00:24Посети : 1912

На обвинувањата на ВМРО ДПМНЕ дека СДСМ во Охрид партиски вработила членови на семејства на истакнати членови на партијата и носители на високи јавни функции, СДСМ одговори со контра обвинување.
 
„ВМРО – ДПМНЕ продолжува со истиот тип на прес конференции поврзани со јавната администрација.

Имајќи во предвид дека во врска со тоа на ВМРО ДПМНЕ вчера му поставивме прашање, а граѓаните не добија одговор, прашањето ќе го поставиме уште еднаш.

Во која друга држава освен во Македонија, шефот на тајната полиција е прв братучед на премиерот, а другиот братучед е главен кадровник во царината?“ - се вели во реакцијата на СДСМ.

OhridNews

 
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833