ОГЛАСИ

Браќата Лотески го превзедоа кумството за манифестацијата Водици

Вести | Охрид | 17.01.2011 14:27Посети : 7537

Со традиционални обичаи и богослужба во црквата Св. Никола Ѓеракомија, денес беше извршено примопредавање на кумството за големиот празник Богојавление - Водици.  Нови кумови на Водици се браќата Јован и Климе Лотески, сопственици на градежни компании. Тие светото кумство го презедоа од минатогодишните кумови, бизнисмените Тане Николоски и Цветан Панделески.- Превземањето на кумството за нас претставува голема чест и задоволство кое не може да се опише со зборови, изјавија годинешните кумови, браќата Лотески.
OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 91 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833