ОГЛАСИ

СДСМ: ВМРО- ДПМНЕ ПОД ДНОТО

Вести | Охрид | 17.01.2011 16:00Посети : 1995

Многупати досега ВМРО- ДПМНЕ  била  блиску до црвената линија на пристојната политичка  комуникација, но овој пат таа е премината и веќе отидоа под дното, велат од општинската СДСМ .

- Од нив очекувавме желби за скоро закрепнување на градоначалникот Александар Петрески, а тие излегоа со обвинувања за партиски вработувања во Локалната самоуправа. Има ли образ ВМРО- ДПМНЕ да обвинува за партиски вработувања и непотизам кога потесната фамилија на Никола Груевски си направи приватна држава во која се е под нивна контрола. Крајно лицемерно е ВМРО- ДПМНЕ да обвинува за партиско и роднинско вработување на пожарникар или комунален работник во Охрид , а да молчат и да немаат храброст да одговорат во која држава може братучеди на премиерот да бидат први луѓе на тајната полиција и царината.Сигурно ваква практика нема во демократските , туку ја има во диктаторските режими, велат од  СДСМ.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 192 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833