ОГЛАСИ

Психијатарка фалсификувала болнички извештаи

Вести | Охрид | 01.01.1970 01:00Посети : 2752

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 51-годишната В.К. од Охрид, психијатар во ЈЗУ „Општа болница“-Охрид за сторено продолжено кривично дело „фалсификување исправа“.

Во период од јули 2009 година до ноември 2011 година, пријавената во нејзина приватна ординација за која немала одобрение од Министерството за здравство, изготвила повеќе фалсификувани специјалистички извештаи на име на пациентка од Охрид, користејќи го службениот факсимил од ЈЗУ „Општа болница“-Охрид, а во дневникот на ЈЗУ „Општа болница“ внела невистинити податоци за пациенти кои наводно се лечеле во болницата, соопшти МВР.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833