ОГЛАСИ

Од први јули забрана за пловење на скутерите во езерото

Вести | Охрид | 01.01.1970 01:00Посети : 1064


Забраната за пловење на скутери во Охридското Езеро, ова лето ќе се зголеми за еден час, потврди првиот човек во охридската Капетанија, Горан Устијаноски за „А1он“.


Според најавите, забраната ќе започне да се применува од први јули до крајот на месец август, во периодот од 11 до 19 часот.


Од охридската Капетанија велат дека за оние кои нема да ја почитуваат забраната, ќе селдат ригорозни мерки без исклучоци.


Инаку, изминатите неколку лета, на охридското крајбрежје се случија неколку инциденти кои воглавно беа предизвикани од скутерите на вода.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833