ОГЛАСИ

ВМРО-ДПМНЕ: Секогаш сме единствено на страната на законитоста

Вести | Охрид | 01.01.1970 01:00Посети : 494


ВМРО ДПМНЕ секогаш застанувала и застанува единствено на страната на законитоста, почитувањето на законските норми и однесувањето во секоја од институциите, се наведува во реакцијата на ВМРО- ДПМНЕ по дописот од Сојузот за иднината, во врска со наплаќањето на паркизните од страна на ЈП Билјанини извори  .

Изливите на фрустрација на партиите и советниците од Сојузот за иднината кој воедно беше Сојуз за пропаста на Охрид   ги гледаме деновиве  и тие се само обид да направат мимикрија за злоупотребите кои ги практикуваа, а секако и криенка за личните придобивки кои ги црпеа  врз грбот на граѓаните на Охрид . Јавноста мора да  биде информирана за злоупотребите кои минатата власт на СДСМ и коалицијата  ги правеше на штета на Охрид и заради кои Охрид е оставен во економски и административен хаос. Исто така и за злоупотребите кои одредени членови на Советот на Општината  од поранешното мнозинство ,а сега во опозиција, ги правеа за лична корист или корист за  свои бизниси или свои блиски роднини, а сето тоа на штета на Општината, се наведува меѓудругото во дописот од ВМРО- ДПМНЕ .


OhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833