ОГЛАСИ

Извлечени групите за втората фаза од турнирот „Велгошти 2013“

Спорт | Охрид | 26.07.2013 11:29Посети : 1827


Поради големиот број пријавени екипи групната фаза од турнирот во мал фудбал „Велгошти 2013“ се игра во две групни фази. Првата групна фаза заврши, а со ждребка беа извлечени вторите групи.

Втора групна фаза

Група А 1. Фембрио Велестово 2. Немо 3 3. Мајсторче

Група Б 1. Вис-Пој 2. Илинден 3. Вилинец

Група Ц 1. Кадмо плажа 2. Мислешево 3. Бел Мерцедес

Група Д 1. Спортко Немо 2. Ејс Американ Транспорт 3. Урбан кафе - Ресен

Група Е 1. Ресторан Путник - Битола 2. Мелбурн Македонија 3. Боксерски клуб Охрид

Група Ф 1. Жито Леб 2. Кота - 94 3. Мешеишта

Група Г 1. Лакочереј 2. Компани Филип 3. Асп-Пак

Група Х 1. Мото сервис Палик 2. Ремис 3. Кибо Пласт

Денес играат :
20:00ч Фембрио Велестово - Немо 3 21:00ч Жито Леб - Кота 94
22:00ч Асп Пак - Компани Филип
23:00ч Вис Пој - Илинден

Резултати :
Експрес димакс - Мелбурн Македонија (0:3) службено
Вапила - Мајсторче (2:2)
С.Ц. ИБ - Фембрио Велестово (1:2)
Спортко Немо - Компани Филип (5:3) Коњско - Боксерски клуб Охрид (4:10)


Мх.П.


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1272 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833