ОГЛАСИ

Манчестер Јунајтед има нов „џокер“ во составот (видео)

Спорт | Свет | 26.07.2013 16:49Посети : 1126


Вилфред Заха погоди за реми на дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и Церезо Осака, кој заврши 2-2. На „црвените ѓаволи“ не им оди најдобро на подготвителните натпревари откако забележаа само една победа на четири мечеви.

Последната аквизиција на Сер Алекс Фергусон, Заха во финишот на мечот постигна погодок, кој значеше реми, а претходно предноста на Урава ја анулираше Кагава. Головите за азицијците ги постигнаа Сугаматот и Миамино.


Мх.П.© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833