ОГЛАСИ

Стартуваше втората фаза на турнирот „Велгошти 2013“

Спорт | Охрид | 27.07.2013 11:16Посети : 1174


Со четири победи на четири натпревари за „домаќините“ стартуваше втората фаза на турнирот во мал фудбал „Велгошти 2013“.

Резултати :


20:00 Фембрио Велестово - Немо (3) 3-2;
21:00 Жито Леб - Кота 94; 1-0;
22:00 Асп Пак - Компани Филип; 3-1;
22:00 Вис Пој - Илинден 5-0

Денес играат :

19:30 Мелбурн Македонија - Боксерски клуб Охрид
20:30 Мото сервис Палик - Ремис
21:30 Немо 3 - Мајсторче
22:15 Асп Пак - Лакочереј
23:00 Спортко Немо - Ејс Американ Транспорт


Мх.П.


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833