ОГЛАСИ

Фудбалските арбитри полагаа во Охрид

Спорт | Охрид | 27.07.2013 11:42Посети : 878


Најдобрите фудбалски арбитри од Македонија во Охрид ги полагаа тестовите за физичка и теортска спремност кои се одвиваат пред почетокот на сезоната.

Полагањето помина во најдобар ред многу малку судиите не го помина интервал тестот, кој е вистински испит за физичката спремност.

Покрај „главните“ судии во Охрид полагаа и помошниците, кои имаат посебни тестови околу теоретскиот дел и физичката спремност.

Според подготвеноста на судиите престојната сезона не очекуваат возбудливи натпревари во Првата и Втората фудбалска лига.Мх.П.


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833