ОГЛАСИ

Охриѓанецот Душaн Неданов победник на ревијалниот боди билдинг натпревар

Спорт | Охрид | 27.07.2013 16:48Посети : 5709


Охриѓанецот Душан Неданов е победник на првиот ревијален боди билдинг натпревар, кој се одржа на „Плажата Кадмо“, а го организираше фитнес центарот „Фит Форм“.

На подиумот продефилираа билдери од повеќе градови од нашата земја, а симпатиите на стручното жири ги освои Неданов.

Втор заврши Љупчо Дамчевски од Демир Хисар додека третото место му припадна на Јован Бочвароски од Охрид.

Во женска конкуренција триумфираше Елена Митреска. Прва придружничка и е Виолета Переска, а втора Ива Алексиќ.

Ревијалниот боди билдинг натпревар го водеше Жанко З`ш Голабоски додека во забавниот дел настапија Влатко Лозаноски, Четкар како и охридските музички ѕвезди Денис Мурат и Симона Попоска.


Мх.П.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833