ОГЛАСИ

Марадона нападна новинар

Спорт | Свет | 30.07.2013 13:01Посети : 863


Новинарот на аргентинскиот магазин Gente, ја објави светската фудбалска
легенда  Диего Армандо Марадона дека во неделата навечер го удрил во
препоните.

Според пишувањето на весникот, фотографот Енрике Медина го пријавил
славниот фудбалер во полицијата, тврдејќи дека е нападнат пред куќата на
таткото на Марадона во неделата навечер. „Марадона се залета како да ќе
изведува слободен удар и силно ме удри во препоните“, изјавил Медина.

Легендата која има титула светски првак со аргентинската репрезентација
од 1986 година и порано имаше чести конфликти со новинарите. Така,
Марадона во 1994 година со пиштол му се закануваше на еден фотограф
поради што доби условна двегодишна затворска казна.

Претходно годинава
го сопрела својот автомобил на автопат и со камења го гаѓаше камерманот
кој го следел на патот до аеродромот до неговиот дом.


„Макфакс“


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833