ОГЛАСИ

34 издание на Илинденскиот пливачки маратон

Спорт | Охрид | 31.07.2013 10:40Посети : 1128


На 2 август со почеток од 10 часот ќе се одржи 34-от Илиндески пливачки маратон на патеката „Горица - Охрид“ во должина од 2,5 километри.

Учество на „малиот маратон“ имаат пријавено триесетина пливачи од сите градови на Македонија, а ќе се натпреваруваат во две старосни категории (пливачи од 10 до 16 години и постари).

Стартот ќе биде од пред пристаништето на х. Парк во Горица, а целта на Градското пристаниште во Охрид.

На 33-то издание на Илинденскиот пливачки маратон триумфираа Стојаноски односно Умурзакова.


Мх.П.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1396 гласови (88%)

Не - 191 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833