ОГЛАСИ

Суарез по секоја цена сака да замине од „Енфилд“

Спорт | Свет | 10.08.2013 14:45Посети : 644

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез за британските медиуми изјавил дека е подготвен да поднесе барање за трансфер до својот клуб Ливерпул, а доколку истото е одбиено тој е подготвен да оди на суд за арбитража само за да го напушти клубот.26-годишниот Уругваец тврди дека минатата година Ливерпул му ветил дека ќе го пушти да замине доколку клубот не се квалификува за Лигата на шампионите.

„Минатата година имав можност да се преселам во голем европски клуб, но останав поради тоа што клубот ми рече дека доколку не се пласираме во Лигата на шампионите, тогаш ќе можам да заминам. Го имам ветувањето на клубот и имаме и пишан договор, ако сакаат ова може да се достави и до челниците на Премиер лигата, но не сакам да дојде до тоа. Не се чувствувам предаден од Ливерпул, но тие ми ветија нешто минатата година, јас дадов се од себе но не се пласиравме во Лигата на шампионите“, изјавил Суарез за британскиот весник Guardian.

Ливерпул минатата година ја заврши на седмото место во Премиер лигата, место кое што не му обезбеди квалификација нити за Лигата на шампионите, нити за Лигата на Европа.

Клубот досега одби две понуди од Арсенал за Суарез, и двете во регионот од 40 милиони фунти, а според информациите од Островот, менаџерот Брендан Роџерс изјавил дека Ливерпул ќе настојува да добие најмалку 50 милиони фунти за трансферот на Суарез.


„Макфакс“

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833