ОГЛАСИ

Фалкао дебитираше со погодок во Франција (видео)

Спорт | Свет | 11.08.2013 11:52Посети : 752

Колумбиската машина за голови, Радамел Фалкао со погодок во победата на Монако 2-0 против Бордо дебитираше во француската Прва лига.„Кнезовите“ долго време бараа начин да го скршат отпорот пред голот од Бордо, а тоа им успеа во финишот мечот и ги прокнижија првите бодови на своето конто.
Претходно конкурентот за титулата ПСЖ ремизираше со Монпелје 1-1, а Лион со 4-0 го декласираше тимот на Ница.


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833