ОГЛАСИ

Прва МФЛ : Иловски стрелец во ремито со Вардар, „два од два“ за Бочески

Спорт | Охрид | 11.08.2013 21:26Посети : 956

Дефанзивецот во редовите на Еуромилк, Дарко Иловски беше стрелец на еден од погодоците во ремито со Вардар 2-2.
За „млекарите“ ова е првиот бод сезонава и тоа освоен против актуелниот првак во шампионатот. Охриѓанецот погоди за предност од 1-0, а „црвено црните“ со головите Хименез и Стојков комплетно го свртија резултатот, реми за „сините“ донесе Тодоровски од пенал во финишот на мечот.

Втора победа во вториот натпревар на клупата од Пелистер забележа охридскиот стратег Драган Бочески. Неговите избраниците со 2-1 ја совладаа Ренова и го продолжија победничкиот низ.

Резултати : Еуромилк - Вардар 2-2, Ренова - Пелистер 1-2, Турново - Напредок 4-0, Брегалница - Шкендија 1-1, Металург - Гостивар 4-0, Работнички - Македонија Ѓ.П. 1-0.

Табела: Турново 6, Пелистер 6, Металург 4, Вардар 4, Брегалница 4, Работнички 4, Ренова 1, Еуромилк 1, Шкендија 1, Напредок 1, Македонија ЃП 0, Гостивар 0.© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833