ОГЛАСИ

Мачка со четири уши ѕвезда на интернет

Занимливости | Свет | 23.08.2008 00:05Посети : 3461

Семејството Рок од Чикаго, стекна инстант светска слава од моментот кога нивниот син на интернет постави слика на неговата мачка која има четири уши.
Тед и Валери Рок велат дека американските медиуми и телевизии ги опсипале со понуди да прават репортажа за мачката со боја на чад наречена Џода. Понудите, велат, стигнале од емисијата „Добро утро, Америко“, „Фокс њуз“ и шоуто на Тајра Бенкс, а Џодините фотографии се објавени во лондонскиот „Гардијан“ и „Дејли меил“.

Валери и Тед Рок раскажуваат дека мачката ја пронашле во 2006 година, додека во еден бар го гледале преносот на некој натпревар. Во еден момент забележале дека останатите гости ја исмеваат мачката, тогаш стара 8 недели, поради необичниот изглед и одлучиле да ја вдомат.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833