ОГЛАСИ

Мајкл Фелпс си купи стан

Занимливости | Свет | 23.08.2008 12:44Посети : 3093

Најтрофејниот американски пливач и човекот, кој успеа со освојување на осум златни медали да се запише во олимписката историја Мајкл Фелпс купи стан вреден милион и пол долари.

Станот во кој има голем базен, приватна кино сала и специјално дизајниран мебел и кујна се наоѓа во луксузен кварт во Балтимор, на два ката во приватна зграда.

„Златниот“ Фелпс само оваа година од спонзорства доби шест милиони долари.

Ohridnews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833