ОГЛАСИ

Дејвид Блејн како лилјак над Централ Парк

Занимливости | Свет | 24.08.2008 00:05Посети : 2881

Познатиот илузионист Дејвид Блејн во септември ќе ја шокира публиката со нов трик - како лилјак ќе виси неколку дена и ноќи над Централ Парк во ЊуЈорк.

Блејн три дена и две ноќи ќе ја изведува точката која ќе се вика Дејвид Блејн:Скок во смртта. Завршувањето на тој потфат телевизиите ќе го пренесуваат во живо на 22 септември.Блејн во текот на изведувањето на точката не планира да јаде, а ќе спие свртен наопачки.

Тој 35 годишен илузионист го соборил светскиот рекорд кога здивот го држел 17 минути и 4.4 секунди. Во минатите точки, на пример, бил закопан во земја седум дена и замрзнат во коцка мраз 60 часа.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833