ОГЛАСИ

Куче му го спасило животот на едно бебе

Занимливости | Свет | 24.08.2008 00:05Посети : 2726

Машко бебе е родено во тајност од четиринаесет годишна девојка во мало гратче во близина на аргентинската престолнина Буенос Аирес. Таа во паника го оставила малото бебе на ливада полна со дрвени кутии и ѓубре, но тогаш се појавила Ла Чајна, кучка која некако го кренала бебето и го одвлечкала во своето жевеалиште оддалечено 50 м каде што лежеле нејзините младенчиња.Сопственикот на кучето го слушнал плачот на бебето, го затекнал прекриено со крпа и повикал полиција. Исплашената мајка се појавила набрзо откако дознала дека е пронајдено нејзиното бебе.

Аргентинските медиуми пишуваат дека Ла Чајна е вознемирена поради својата новонастаната слава и дека не јаде бидејќи мисли дека нешто ќе им се случи на кучињата.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833