ОГЛАСИ

Италијански свештеник ќе го организира првиот натпревар во убавина на калуѓерки

Занимливости | Свет | 25.08.2008 00:05Посети : 3417

Италијански свештеник на почетокот од септември ќе организира „Мис на калуѓерки на Италија“, прв натпревар во убавина за калуѓерки.

Калуѓерките кои сакаат да учествуваат на натпреварот ќе мораат да му испратат своја фотографија на отец Антонио Рунги од Мондрагеон, на југот на Италија, кој ќе ги објави на неговиот блог.

Корисниците на интернет ќе можат да ги гледаат и да гласаат за омилената калуѓерка.„Мислите дека сите калуѓерки се стари и тажни? Денес тоа повеќе не е така, благодарение на младите калуѓерки, полни со живот, кои доаѓаат од странство“ - објаснува организаторот.

„Има калуѓерки од Африка и Латинска Америка, кои навистина се многу убави. Особено бразилките...“ -  додава тој.

„Калуѓерките ми предложија да го организирам овој натпревар“ - вели свештеникот, кој очекува скоро 1.000 кандидатки.

„Се надевам дека наредниот натпревар нема да се одржува преку интернет, туку ќе може да се одржи во живо, да речеме за време на натпреварот за Мис Италија“ - додава Рунги.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833